-------- Z życia szkoły --------
Grudzień w naszej szkole

Kiermasze, słodkości, klasowe skarbonki, zbiorki żywności, a wszystko po to, by pomóc potrzebującym...ale po kolei. 6 grudnia Szkolne Koło Wolontariatu przeprowadziło zbiórkę żywności dla najbardziej potrzebujących z naszej okolicy i parafii Wola Baranowska. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, którzy poświęcili swój sobotni czas.
Wizyta klasy VIII w UMiG Baranów Sandomierski

W dniu 8 grudnia 2025 r. uczniowie klasy ósmej odwiedzili Urząd Miasta i Gminy Baranów Sandomierski w ramach zajęć z wiedzy o społeczeństwie. Po budynku oprowadzał Zastępca Burmistrza, Marek Barszcz przybliżając uczniom zasady funkcjonowania urzędu. Młodzież dowiedziała się, jak wygląda codzienna praca administracji samorządowej.
Czytaj więcej: Wizyta klasy VIII w UMiG Baranów Sandomierski
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) to coroczna akcja edukacyjna, która odbywa się w trzeci piątek listopada, a tegoroczna XV edycja miała miejsce 21 listopada 2025 roku. Celem wydarzenia, które jest organizowane od 2011 roku, jest promowanie matematyki poprzez zabawę i zachęcenie do przypominania sobie tabliczki mnożenia. Głównym mottem jest „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”,
a kulminacyjnym momentem jest egzamin, w którym dzieci sprawdzają wiedzę dorosłych.
Święto Niepodległości oraz Dzień Patrona w naszej szkole

Święto Niepodległości oraz Dzień Patrona to w naszej szkole szczególnie ważny dzień. Co roku podejmowane są liczne działania mające upamiętnić odzyskanie przez Polskę niepodległości, przybliżyć historię życia i działalności gen. Władysława Sikorskiego oraz rozbudzić w uczniach zainteresowanie dziejami naszej małej ojczyzny.
Czytaj więcej: Święto Niepodległości oraz Dzień Patrona w naszej szkole


