-------- Z życia szkoły --------
Dzień Edukacji Narodowej

Dnia 10 października 2025 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczęliśmy od odśpiewania hymnu. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor, która przywitała wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły, nauczycieli emerytów oraz zaproszonych gości. Podziękowała wszystkim pracownikom szkoły za ich zaangażowanie a wyróżnionym wręczyła „nagrody dyrektora”. Następnie przekazała głos Panu Burmistrzowi, który złożył życzenia wszystkim pracownikom szkoły i wręczył „nagrody burmistrza”.
III miejsce w regionie dla naszej drużyny!

8 października 2025 roku w Majdanie Królewskim odbył się regionalny turniej piłki nożnej chłopców „Z Orlika Na Stadion” w kat. U14, który zgromadził najlepsze drużyny z naszego regionu. Nasza reprezentacja, składająca się z uczniów klasy siódmej, zaprezentowała się z bardzo dobrej strony i po emocjonujących meczach zajęła zasłużone 3 miejsce!
Jako mistrz powiatu tarnobrzeskiego rywalizowaliśmy z mistrzami powiatu kolbuszowskiego, mieleckiego, głogowskiego oraz strzyżowskiego. Na miejsce rozgrywek nie dotarła tylko drużyna z powiatu dębickiego.
Światowy Dzień Uśmiechu

Światowy Dzień Uśmiechu to radosne święto obchodzone w pierwszy piątek października od 1999 roku. Pomysłodawcą tego dnia był Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buzi, tzw. „smiley face”, stworzonej w 1963 roku. Symbol ten reprezentować ma dokładnie to, co na co dzień chcemy widzieć jak najczęściej
u innych ludzi – bezinteresowny uśmiech i radość życia. Bo jak się okazuje, znane od wieków powiedzenie „śmiech to zdrowie” to nie tylko metafora.
Wycieczka do Krasiczyna i Przemyśla

Dnia 2 października 2025 roku odbyła się wycieczka klasy V i VI (oraz kilku uczniów klasy VII) do Krasiczyna i Przemyśla. Celem wyjazdu było poznanie walorów historycznych miasta Przemyśla i zamku w Krasiczynie oraz integracja zespołów. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Krasiczyna. Na rozległym zamkowym dziedzińcu spotkaliśmy się z panem przewodnikiem, który oprowadzając nas po zamkowych komnatach, opowiadał nam o burzliwych dziejach pięknej rezydencji magnackiej. Zamek w Krasiczynie kryje wiele tajemnic i zagadek: można tu spotkać „Białą Damę”, natrafić na tajemne przejścia a w lochach obejrzeć narzędzia tortur. Otoczenie zamku stanowi bogaty historycznie i przyrodniczo park, który również mieliśmy okazję podziwiać. Rośnie tam wiele egzotycznych gatunków drzew i roślin. Cenną część parku stanowi kolekcja drzew rodowych upamiętniających narodziny kolejnych członków rodu.


