-------- Z życia szkoły --------
Śladami Patrona

W dniu 25 września 2025 roku uczniowie klasy IV wraz z opiekunami odwiedzili Centrum Pamięci Generała Władysława Sikorskiego w Tuszowie Narodowym. Wychowankowie mieli okazję posłuchać interesującej prelekcji na temat życia i działalności patrona naszej szkoły. Zwiedzili dom, w którym urodził się Władysław Sikorski, zobaczyli pozostałe pamiątki i ekspozycję obrazów oraz obejrzeli film z najważniejszymi wydarzeniami z życia generała. Następnie uczniowie udali się do Kina Multikino na seans filmowy pt. „Skrzat. Nowy początek”. Film dotyczył ważnych tematów, takich jak: przemoc rówieśnicza, stawianie czoła życiowym zmianom oraz odpowiedzialność za otaczającą nas przyrodę. Zainteresował wszystkich uczestników i był punktem wyjścia do wielu rozmów.
Turniej piłki ręcznej U-12
Już po raz drugi w tym tygodniu emocjonowaliśmy się turniejem piłki ręcznej z udziałem naszych uczniów. 1 października na hali sportowej przy Zespole Skół w Woli Baranowskiej odbył się międzyszkolny turniej piłki ręcznej „Ręczna na Orliku”dla uczniów szkół podstawowych w kategorii U-12. „Ręczna na Orliku” to coś więcej niż tylko turniej. To projekt, który powstał w ramach programu Aktywna Szkoła finansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Jego głównym celem jest wyrównywanie dostępu do nowoczesnej infrastruktury sportowej oraz stworzenie każdemu dziecku szansy na rozwijanie swoich pasji – bez względu na miejsce zamieszkania czy pochodzenie.
Turniej piłki ręcznej U-11
W dniu 29 września 2025 roku w hali sportowej w Zespole Szkół w Woli Baranowskiej odbył się I turniej piłki ręcznej „Ręczna na Orliku” w kategorii U-11 dla dzieci z klas 5 i młodszych. W wydarzeniu wzięły udział cztery drużyny: 2 drużyny ze szkoły podstawowej w Skopaniu oraz 2 drużyny ze szkoły podstawowej w Woli Baranowskiej. Turniej został zorganizowany w ramach promocji aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia wśród najmłodszych.
Zwycięstwo w turnieju "Z Orlika Na Stadion"

Z radością możemy ogłosić, że drużyna chłopców naszej szkoły podstawowej zwyciężyła w powiatowym turnieju piłki nożnej chłopców "Z Orlika na Stadion" w kategorii U-14, który odbył się w środę 17 września na orliku w Stalach. Turniej, w którym rywalizowały drużyny z okolicznych szkół, okazał się nie tylko świetnym sprawdzianem umiejętności sportowych, ale również prawdziwym świętem drużynowego ducha i zaangażowania.


